Zahrada – kousek ráje na Zemi

Každému přeji, aby měl kousek svého zeleného ráje na Zemi. Ať už je tím rozsáhlá zahrada u rodinného domu, malé políčko před domkem, osázený balkón u bytu, či květinová stěna v místnosti. Rostliny, o které můžeme pečovat, náš život promění a učiní plnější. 

Měla jsem to štěstí, že jsem vyrůstala v rodinném domě se zahradou. Od dětství jsem tak měla za vzor pěstování vlastní zeleniny a ovoce. Znala jsem kouzlení přírody a krásné proměny naší zahrady v různých ročních obdobích. Má nejoblíbenější kniha byla O jabloňce od Eduarda Petišky a Heleny Zmatlíkové. Příběh malého Martínka byl mému srdci blízký a četla jsem stále dokola o proměnách jabloňky během jara, léta, podzimu i zimy. 

ZAHRÁDKÁŘSKÁ KOLONIE

Na konci loňského roku jsem se vrátila do města, kde jsem vyrůstala a společně s přítelem jsme začali pečovat o zahradu v zahrádkářské kolonii. Jsme již 3.generací, která tento kousek Země zvelebuje. Ještě v době komunismu chtěli mít lidé, kteří bydleli v bytech, svou zahrádku a tak založili zahrádkářský svaz a pronajali si pozemek od místního soukromníka. Velký nevyužitý kus plochy se tak rozdělil na menší části a místní získali své zahrádky. Teď tento prostor s více než 400 m² zdokonalujeme my a vracíme se tak k tradičnímu způsobu, kdy si lidé pěstovali zeleninu a ovoce sami. Máme tady i slepice, které nám snáší výborná vajíčka, úžasné sousedy, se kterými si vyměňujeme přebytky a zahradnické zkušenosti.

Chcete dát vědět jakmile bude něco nového?

Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů

Děkuji Vám, e-mail je přidán do seznamu.