Domácí gel na praní

Ráda tvořím a vyrábím si věci, které nadále využívám. Jednou z takovýchto věcí je mýdlový gel na praní. Z mýdla, vody a sody vytvářím slizovitou kaši, kterou používám místo komerčních pracích gelů či prášků. Používám různá přírodní mýdla a silice, po kterých prádlo krásně voní. Mýdlový gel z běžného jádrového mýdla nevoní. A ať už gel na praní voní nebo nevoní, důležité je, že je šetrný k životnímu prostředí! A to je ta největší hodnota, kterou výrobou vlastního gelu vytváříte. Ušetříte nejenom naší přírodu, ale i svojí peněženku, výrobní náklady tohoto gelu jsou okolo 50 Kč (záleží na tom jak drahé používáte mýdlo). Přeji Vám radostné praní 🙂

SUROVINY PRO 5 LITRŮ GELU:

• 100 g mýdla (přírodní základní / přírodní s levandulí / jádrové mýdlo)
• 90 g práškové sody na praní
• 5 litrů vody

POSTUP:

Připravím si velký hrnec (pro 5 litrů gelu je ideální 8 litrový hrnec). Mýdlo nastrouhám na struhadle na hoblinky. Do hrnce vyliji 1 litr horké vody, přidám nastrouhané mýdlo a míchám vše dokud se mýdlo nerozpustí. Pak postupně dolévám další 4 litry horké vody a míchám. Nakonec při stálým míchání nasypu postupně práškovou sodu. Nechám chvíli odstát a dám do studena vychladnout dokud vše neztuhne a vznikne pudinková hmota. Poté vařečkou směs rozmíchám na menší kousky, tak aby z jednoho kusu pudinku byla spíše kaše. Přimíchám pár kapek esenciálního oleje (dávám levanduli, citrusy), ale není to nutné. Gel poté přendám do nádoby s víkem na uskladnění.

Při praní nabírám gel do malé skleničky a vkládám do zásobníku na prášek. Pokud je gel hodně tuhý, můžete ho ještě doředit teplou vodou. 

Chcete dát vědět jakmile bude něco nového?

Souhlas se zásadami ochrany osobních údajů

Děkuji Vám, e-mail je přidán do seznamu.